Dowiedz się więcej
Adresaci
PTWM to najstarsza i największa w Polsce organizacja, która działa na rzecz chorych na mukowiscydozę. To nadzwyczajne Towarzystwo zostało powołane w 1987 r. z inicjatywy zwykłych osób, które codziennie wspólnie walczą o zdrowie i życie chorych na mukowiscydozę: lekarzy i rodziców chorych dzieci. Misją Towarzystwa jest wsparcie chorych na mukowiscydozę i ich rodzin w walce o godne i jak najdłuższe życie. Wśród wielu cudownych ludzi wspierających nasze towarzystwo są Justyna Kowalczyk i Andrzej Bargiel.
Zwolnieni z Teorii to ogólnopolska olimpiada projektów społecznych. Polega na praktycznej nauce kompetencji przydatnych w życiu zawodowym poprzez zorganizowanie prawdziwego projektu społecznego. Przez wszystkie etapy projektu prowadzi platforma www.zwolnienizteorii.pl. Na koniec uczestnicy otrzymują międzynarodowe certyfikaty, z takich dziedzin jak zarządzanie projektami, marketing czy kompetencje cyfrowe. Najlepsze projekty wyróżniane zostają “Złotymi Wilkami”. Nagrody wręczane są na oficjalnej gali finałowej z rąk przedstawicieli najwyższych władz państwowych i szefów wielkich firm podczas dorocznego Wielkiego Finału Zwolnionych z Teorii.
O NAS
Projekt „Breathe” jest projektem społecznym organizowanym w ramach olimpiady projektów społecznych „Zwolnieni z Teorii” – jest to ogólnopolski konkurs przedsięwzięć, które mają na celu zmianę otoczenia na lepsze. Nasz projekt jest projektem charytatywnym, co oznacza, że mamy za zadanie zebrać jak największą ilość środków pieniężnych oraz materialnych i przekazać je wybranej przez nas organizacji. Wybraliśmy na to zaszczytne miejsce Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą, które od wielu lat wspiera chorych oraz ich rodziny w walce z nieuleczalną chorobą. Naszym drugorzędnym celem jest zwiększanie świadomości społecznej na temat mukowiscydozy oraz promocja Towarzystwa.
Aleks
Dominik
Ksenia
Michał
Natalia
Wiktor
Martyna